Μίλα Τώρα 2022

«Το Χαμόγελο του Παιδιού» εν όψει της 6ης Μαρτίου Σχολικής Ημέρας Ενάντια στην Ενδοσχολική Βία και Εκφοβισμό θα πραγματοποιήσει για 9η συνεχή χρονιά την εκστρατεία Μίλα Τώρα.

Με βασικό μήνυμα το «ΜΙΛΑ ΤΩΡΑ» καλούνται όλα τα σχολεία και τα παιδιά να συμμετέχουν και να δημιουργήσουν το δικό τους μήνυμα.

Ενδεικτικές ενέργειες που μπορούν να πραγματοποιήσουν οι μαθητές είναι:

• Να γράψουν ή να ζωγραφίσουν το σύνθημα ΜΙΛΑ ΤΩΡΑ και να φωτογραφηθούν κρατώντας το, δείχνοντάς το ή όπως αλλιώς επιθυμούν.
  • Να στείλουν απομακρυσμένα-μέσα από τις οθόνες τους σε ένα χαρτί, σε ένα poster, με οποιοδήποτε τρόπο το μήνυμα τους.
  • Να δώσουν τα δικά τους μηνύματα μέσα από ένα βιντεάκι (σε οποιαδήποτε μορφή, με οποιοδήποτε μέσο π.χ Χορευτικό, Flashmob, Τραγούδι)

Το έργο μας πρέπει να το καταθέσουμε έως την Τετάρτη 23  Φεβρουαρίου 2022.

• Τη συμμετοχή του σχολείου μας  το 2021 μπορείτε να τη δείτε την εδώ
  • Τη συμμετοχή του σχολείου μας  το 2020 μπορείτε να τη δείτε την εδώ
  • Περισσότερες ενέργειες που πραγματοποίησαν σχολεία κατά την περσινή χρονιά μπορείτε να δείτε εδώ.